Jesteś na : OFERTA
Grzalki elektryczne Elektrotermia
 
Elektrotermia od ponad 20 lat jest przedstawicielem w Polsce producenta materiałów oporowych Kanthal. W swojej ofercie posiadamy:

 • druty i taśmy oporowe o temperaturze pracy do 1400°C, używane w przemyśle elektronicznym jako rezystory i potencjometry (wymiary od 0,015 do 0,25 mm); w przemyśle elektrotechnicznym w większości urządzeń domowych (wymiary od 0,1 do 2 mm); w przemyśle przetwórczym i ciężkim jako elementy pieców hartowniczych (wymiary od 1 do 12 mm)
 • Kanthal Super - elementy grzejne osiągające w atmosferze powietrza temperatury rzędu 1700°C do 1900°C. Elementy dostarcza się w gotowych kształtach.
 • Fibrothal - jest to próżniowo formowana ceramika włóknista, która zawiera w sobie elementy grzejne.
  Dostępna jest także wersja, w której elementy grzejne występują na powierzchni ceramiki. Fibrothal posiada niską bezwładność cieplną oraz dobrą przewodność cieplną. Daje to  możliwość budowy piecy, w któych uzyskuje się większą wydajność przy mniejszym zużyciu energii.
 • Rury radiacyjne APM oraz rolki transportowe APMT- wyciskane rury promieniujące Kanthal APM i Sandvik 353/253 używane są w elektrycznych piecach akumulacyjnych i piecach gazowych.
  Standardowe wymiary obejmują zakres od 26 do 260 mm (średnica zewnętrzna).
 • Rurki osłony czujników i termopar z materiałów odpornych na utlenianie, wytrzymałych mechanicznie, do pracy w środowiskach agresywnych
 • Tubothal - grzałki metaliczne o dużej mocy do użytku we wszystkich rodzajach rur promieniujących, w szczególności zaś do rur APM.
 • Sylit - element wykonany z węglika krzemu. Są to ogniotrwałe, niemetaliczne elementy grzejne w postaci prętów bądź w formie rur.
  Istnieją dwa podstawowe typy elementów - jeden wykonany z rekrystalizowanego węglika krzemu alfa, znany pod nazwą HOT ROD, GLOBAR i SILIT, oraz drugi rodzaj wykonany z materiału beta o strukturze krystalicznej, znany pod nazwą CRUSILITE i GLOBAR.

Jednocześnie korzystając z materiałów oraz technologii firmy Kanthal produkujemy elementy grzejne - grzałki elektryczne
. Specjalizujemy się w produkcji elementów nietypowych na indywidualne zamówienie.
Są to zarówno grzałki rurkowe jak również grzałki patronowe, opaskowe, ceramiczne. Wykonujemy także spirale do pieców wysokotemperaturowych.


Druty oporowe
Technologia Kanthal(ang)

Stopy oporowe
Stopy oporowe

Grzalki elektryczne
Folder grzałki

Materialy oporowe

Fibrothal - materialy oporowe,elementy grzejne

Silit - elementy grzejne Kanthal super

Rury nierdzewne|rury osłony termopar Elektrotermia|

Rolka z APMT Elektrotermia
 

Copyright © 2017 Elektrotermia

 Drut oporowy - ogrzewanie elektryczne