ZAREJESTRUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ
LOGOWANIE
Instalacje elektryczne
ROZDZIELNICE I OBUDOWY.
Laser
Ślusarnia
Malowanie proszkowe
Projektowanie
Grzałki elektryczne
KURTYNY POWIETRZNE

W ofercie posiadamy kurtyny powietrzne firm:

 

 

 

 

 

Elektryczne kurtyny powietrzne montowane są nad drzwiami wejściowymi oraz w wiatrołapach. Ich celem jest stworzenie niewidzialnej bariery zapobiegającej niekontrolowanej wymianie powietrza między dwiema strefami o różnych temperaturach.


Zastosowanie kurtyny pozwala zaoszczędzić znaczne ilości energii, zwłaszcza w przypadku dużych różnic temperatury pomiędzy oddzielanymi przez nie strefami. Kurtyny powietrzne chronią przed niekontrolowanymi stratami ciepła oraz przed utratą powietrza klimatyzowanego, w przypadku kurtyn zimnych.

 

Ogromnym atutem kurtyn elektrycznych jest zapobieganie przeciągom. Dodatkowe zalety to ochrona przed owadami, spalinami oraz mikroorganizmami. Kurtyny mogą być wyposażone w panel sterowniczy umożliwiający regulowanie mocy grzewczej powietrznej bariery termicznej oraz prędkości obrotowej wentylatora.

 

Należy zwrócić uwagę na:

 

  • instalację elektryczną - kurtyny o mocy do 3kW - instalacja jedno lub trójfazowa, kurtyny o mocy 6kW oraz 9kW - instalacja trójfazowa
  • Kurtyny powietrzne elektryczne stosowane są do zabezpieczania drzwi, bram w miejscach gdzie występują duże straty ciepła podczas częstego ich otwierania. Aby jednak dobrze spełniły swoje zadanie trzeba je odpowiednio dobrać.
  • Pierwszym kryterium jest szerokość otworu drzwiowego, wejściowego jaki trzeba zabezpieczyć. Jeżeli kurtyna będzie za wąska to przez niezabezpieczoną część występowały będą niepożądane straty. W przypadku gdy szerokość drzwi jest większa można zamontować dwa urządzenia pracujące obok siebie.
  • Drugie kryterium to wydajność wentylatora zamontowanego w kurtynie, co przekłada się na wysokość montażu oraz na jej zasięg. Jeżeli w kurtynie zamontowany jest wentylator o małej wydajności wtedy bariera powietrzna może być za słaba i kurtyna nie spełni swojego zadania. W przypadku, gdy zastosujemy kurtynę ze zbyt mocnym wentylatorem zwiększy się poziom hałasu oraz powstanie niekomfortowy strumień powietrza przeszkadzający pracownikom i klientom. Warto zajrzeć do dokumentacji technicznej urządzenia lub kierować się wskazaniami producenta. Główna zasada jest taka, że strumień powietrza przy podłodze powinien mieś prędkość około 2 m/s .
  • Kurtyny zimne zalecane są wszędzie tam, gdzie drzwi otwierane są bardzo często, ale na krótko. Przy takich warunkach pracy warto sterować kurtyną za pomocą, np. czujników zamontowanych w drzwiach, dzięki którym uruchamiamy kurtynę tylko w momencie otwarcia drzwi. Często stosowanym rozwiązaniem są także czujniki ruchu załączające kurtynę, gdy klient zbliża się do drzwi. W takich przypadkach nie stosuje się kurtyn z elementami grzejnymi, ponieważ nie zdążą się nagrzać i ogrzać strumienia powietrza.
  • Na dobór kurtyn mają też wpływ takie czynniki jak: usytuowanie drzwi wejściowych i to czy np. występuje silny wiatr i przeciągi.
  • Inne funkcje, jakie może posiadać kurtyna to np. możliwość podłączenia zewnętrznego regulatora temperatur, funkcja sterownia pilotem lub załączania podczas otwierania drzwi.

 

 

Zamówienia i zapytania:

 


 

 

Biuro obsługi klienta - sklep

Sklep internetowy

Tel. 12 306 52 10

bok@elektrotermia.com.pl

https://www.elektrotermia24.pl/