ZAREJESTRUJ
ZAREJESTRUJ SIĘ
LOGOWANIE
Instalacje elektryczne
ROZDZIELNICE I OBUDOWY.
Laser
Ślusarnia
Malowanie proszkowe
Projektowanie
Grzałki elektryczne
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Ze względu na rosnące ceny energii pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł coraz większa liczba konsumentów interesuje się odnawialnymi źródłami energii. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Elektrotermia wprowadziła do oferty nowatorskie rozwiązania: pompy ciepła (pozwalające na wykorzystanie energii z ziemi, powietrza czy wody) oraz kolektory słoneczne (zasilane energią słońca).

Elektrotermia w swojej ofercie posiada pompy ciepła oraz układy solarne takich producentów jak Atlantic, Dimplex czy Stiebel Eltron.

 

Zalety ogrzewania za pomocą pomp ciepła

 

  • Bardzo niskie koszty eksploatacji: niższe koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, niż w przypadku systemów ogrzewania: gazowego, olejowego lub elektrycznego
  • Bezpieczeństwo: brak spalin, brak łatwopalnych mediów
  • Bezobsługowość: pompa ciepła nie wymaga (poza energią elektryczną) dostarczania paliwa, a całość pracy kontrolowana jest przez wbudowany sterownik
  • Ekologia: najwyżej 25% energii potrzebnej do pracy pobierane jest z sieci elektrycznej (reszta to w pełni odnawialna energia zakumulowana w ziemi, wodzie lub powietrzu)
  • Komfort i wygoda w użyciu: możliwość wprowadzania  wielu parametrów związanych z pracą pompy ciepła: programowanie zmian temperatury pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej w zależności od potrzeb.
  • Możliwość chłodzenia pomieszczeń: za pomocą pompy ciepła lub tylko jej dolnego źródła
  • Długa żywotność eksploatacyjna: ponad 17 - 20 lat

 

Pompa ciepła powietrze - woda jest nie tylko najłatwiejsza w montażu oraz najtańsza. Może być zainstalowana na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Ciepło z powietrza jest wdmuchiwane do pomieszczenia poprzez klimakonwektory lub przekazywane do instalacji wodnej (kaloryfery, ogrzewanie podłogowe).

Większość pomp tego typu działa bez wspomagania przy temperaturach do około -20°C. Poniżej tej temperatury w pompie uruchamia się grzałka elektryczna.

 

 

Systemy solarne

 

Kolektory słoneczne w połączeniu z systemami solarnymi przetwarzają energię promieni słonecznych w ciepło właściwe, wykorzystywane do ogrzewania wody użytkowej, a także do wspomagania systemu ogrzewania centralnego.

Prawidłowo zaprojektowany system solarny jest w stanie zaspokoić blisko 70% rocznego zapotrzebowania na ciepłą wodę niezbędną w gospodarstwie domowym. Rozkład promieniowania słonecznego w ciągu roku charakteryzuje się dużą zmiennością. Położenie geograficzne Polski gwarantuje około 1100 kWh/m² energii słonecznej w skali roku, przy średnim natężeniu promieniowania na poziomie 400 W/m².

Kolektory słoneczne wychwytują energię słoneczną nawet wówczas, gdy słońce przykryte jest chmurami.
Promieniowanie rozproszone nie ma wprawdzie tak wysokiej skuteczności jak promieniowanie bezpośrednie, jednak wystarcza do efektywnej pracy kolektorów.

System ten szybko się amortyzuje, ponieważ zwrot inwestycji następuje już po kilku latach, przynosząc wymierne korzyści ekonomiczne.


W skład zestawu wchodzą: kolektory, zasobniki ciepłej wody oraz stacja solarna z zestawem pomp i sterowaniem.

W celu doboru, zaprojektowania, zakupu urządzeń prosimy o kontakt z doradcami.

 

Zamówienia i zapytania:

 


 

Biuro obsługi klienta - sklep

 

Tel. 12 306 52 10

Fax. 12 415 42 40

bok@elektrotermia.com.pl

 

 


 

Pompa ciepła zasada działania
POBIERZ